Чи у всіх вагітних болять груди? Якого догляду потребують?

Home  /  Статті  /  Чи у всіх вагітних болять груди? Якого догляду потребують?

Що відбувається з грудьми під час вагітності зрозуміло не всім жінкам. Щоб у всьому розібратися стануть у нагоді певні анатомічні пояснення.

Молочна залоза – це залозистий орган, який слугує джерелом грудного вигодовування. ЇЇ розвиток відбувається постійно – аж до моменту зачаття. Коли настає вагітність, під впливом гормонів, вона адаптується для нової функції, чому і  збільшується в розмірах. Пов’язаний цей факт з відкладенням і розростанням жирової тканини.

Збільшуються і соски, а навколососкова зона набуває темного кольору. Також при вагітності можливі виділення з грудних залоз прозорої рідини.

Завдяки гормону пролактину виробляється, цінний для дитини продукт, молозив. Він починає протидіяти інфекційним атакам одразу після пологів. І містить велику кількість білків, амінокислот, імуноглобулінів, що є свого роду вакцинацією для малюка.

и у всіх вагітних болять груди

Також груди є першим індикатором того, що ви завагітніли. Больові відчуття ніби натякають вам, що процес запустився і гормональна революція почалася. Цей симптом, особливо виражений, якщо жінка стає мамою вперше.

Хворобливість грудних залоз  при вагітності виникає внаслідок припливу крові до молочної залози, розростання тканини залози та відкриття молочних проток.

Звісно така хворобливість у кожної жінки індивідуальна і цей факт є відповіддю на часте питання: чи завжди болять груди при вагітності? Часом вагітні описують цей симптом по-різному. У деяких жінок біль з’являється на перших строках вагітності, а інші розповідають про появу на більш пізніх термінах.

Але незважаючи на те, коли саме виникає больовий синдром, майбутнім мамам слід знати, що молочна залоза  – це важливий орган жіночого організму. І неуважний догляд може призвести до ряду проблем. Щоб не допустити цього вагітним необхідно дотримуватись певних порад.

  • Проводьте щоденну гігієну (обмивайте груди теплою водою; в останньому триместрі необхідно припинити користуватись милом; в разі високої пітливості рекомендують застосувати тальк).
  • Підбирайте правильно білизну з натуральних тканин, що не утрудняють груди. Якщо дородовий бюстгальтер підібраний неправильно, то груди згодом можуть провисати. У нашому магазині-салоні є великий вибір безпечної білизни для вагітних.білизна для вагітних
  • Уважно стежте за змінами у грудях, при патологічних змінах необхідно відразу звернутися до лікаря.
  • Якщо у вас в грудях є імплант, порадьтеся з лікарем як бути, в разі виникнення больового синдрому.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *