Мама і природа. Позитивна підготовка організму до пологів.

Home  /  Статті  /  Мама і природа. Позитивна підготовка організму до пологів.

Основа життя – рух, тому він потрібний вагітним в першу чергу. Саме рухова активність сприяє правильному формуванню дитини. Пологи – це дуже інтенсивна робота м’язів, тому м’язи, які беруть участь в родовій діяльності, а також серцево-судинна система у майбутніх мам повинні бути розвинені дуже добре.

Фізична підготовка до пологів складається з декількох компонентів:

Загальна підготовка. Чим краще фізична підготовка жінки до вагітності, тим більше у неї витривалості, необхідної для того, щоб спокійно витримати досить тривалий процес пологів (перші пологи тривають в середньому 24 години). Крім того, чим краща загальна фізична підготовка вагітної, тим більше у неї сили для того, щоб забезпечити необхідну роботу м’язів при потугах.

gimnastika-dlya-vagitnix

Спеціальна підготовка. Це те, що необхідно спеціально для пологів – сила м’язів спини, черевного преса, малого тазу; рухливість в суглобах хребта і в тазостегнових суглобах, еластичність зв’язок тканин промежини. Спеціальна підготовка, так само, як і загальна, включає розвиток витривалості. Для цього необхідно гуляти від одного до трьох і навіть чотирьох годин в день. Хороший ефект дає плавання. При цьому розвиваються не тільки потрібні фізичні якості, але і еластичність тканин, пластичність рухів, рухливість в суглобах. При плаванні полегшена вага тіла, що робить рухи більш легкими і комфортними, запобігає утворенню тромбів. Бажано плавати хоча б один раз в тиждень по одній годині. Звичайно, якщо є можливість, можна це робити стільки, скільки хочеться.

Зверніть увагу, під час занять спортом, на спеціалізовану якісну білизну, що можна придбати у нашому магазині-салоні. Так заняття стануть комфортнішими.

Крім того, для спеціальної фізичної та психологічної підготовки ми пропонуємо Вам гімнастику, створену спеціально для вагітних. Вона сприяє нормальному розвитку дитини, ефективно готує організм до пологів, враховує індивідуальні особливості кожної вагітної, не займає багато часу і викликає задоволення при її виконанні. Гімнастика називається «Розкриття пелюсток». Це означає відродження клітинної пам’яті, розкриття втрачених здібностей до нормальних пологів, розкриття творчих і рухових здібностей як матері, так і майбутньої дитини. «Розкриття пелюсток» – це також плавне, безболісне розкриття родових шляхів аналогічно розкриття пелюсток квітів і народження дитини – наймилішої квітки нашого життя. Гімнастика є унікальною авторською науково-методичної розробкою, яка має свої характерні особливості. Вона не має аналогів і найбільш раціонально і ефективно сприяє підготовці до природних родів.

Основні принципи гімнастики «Розкриття пелюсток»:

Рухи виконуються всім тілом по так званим силовим лініям енергетичного поля людини. Це найбільш раціональні та енергетично економні з точки зору біомеханіки і фізіології рухи.

У гімнастиці переважають хвилеподібні рухи хребта, що найбільш повно опрацьовують енергетичні канали, покращують кровообіг та позитивно впливають на всю систему організму. Ця гімнастика  має спільне і з танцем, в якому один рух плавно випливає з іншого, що розвиває навик економічності і пластичності, вкрай необхідний для природних пологів.

Кожній вправі відповідає рядок вірша про природу, що задає образ аналогічного руху у тварин, рослин або природних явищ. Це направлено на активізацію клітинної пам’яті про гармонійні рухи і нормальні пологи, оскільки в природі процес пологів за мільйони років еволюції відпрацьований дуже добре.

гымнастика Львыв

Цю гімнастику необхідно освоїти повністю, але виконувати, звичайно ж, по самопочуттю. Це означає, що робити потрібно хоча б один раз в день по 5-10 хв основні вправи ( «Кішечка», «Метелик», «Водорості», «Ракушка» підморгувати, які необхідно повторювати мінімум по 3-5 разів. Якщо ж Вам дозволяє самопочуття, то виконуйте весь комплекс цілком. Це забезпечить цілісний вплив на ваш організм процесу підготовки до пологів. Можна виконувати комплекс і 2 рази в день, а можна розбити його на дві частини і виконувати одну частину вранці, іншу – ввечері. Мінімальна кількість повторень кожної вправи – 3-5 разів, але якщо вам хочеться зробити більше, то, звичайно, робіть! Слухайте свій організм, своє тіло! Воно Вам підкаже Ваше індивідуальне дозування навантаження.

У нашому магазині-салоні  ви зможете підібрати зручний спортивний одяг для занять.

 • 1. «Комиш схилився над водою»: Станьте прямо, долоні зімкніть перед грудьми, підніміться на носочки, потягніться, потім спустіться на коліна, руку поставте долонями на підлогу, сядьте на п’яти і доторкніться лобом підлоги між долонями. Тепер підніміться у вихідне положення. Ця вправа схоже на рухи тіла буддистів під час молитви, проте не має нічого спільного з релігійним ритуалом. Ця вправа нормалізує всі системи енергозабезпечення організму.

гімнастика вагітна1

 • 2. “Трава зігнулася над землею”: Сядьте на п’яти, нахиліться до підлоги і поверніться у вихідне положення хвилеподібно, згинаючи хребет. Ця вправа включає принцип хвилі, вона розподіляє кровотік рівномірно по всьому тілу і діє на розслаблення хребта. Є незамінним при лікуванні остеохондрозів і радикулітів. Також допомагає запобігти болів в попереку, що переслідують багатьох вагітних, і позбутися від них, якщо вони вже є.

гімнастика вагітна2

 • 3. «Спиною кішка потягнулася»: Ваше вихідне положення – коліно-долонна стійка. Потягніться вперед і назад, як хвиля. Ця вправа запобігає і виправляє порушення постави, остеохондрози, радикуліти. Треба якнайглибше увійти в образ м’якої та гнучкої кішки, яка потягується. Кішки – одні з найбільш часто народжуваних тварин, до того ж – хороші мами. Образ кішки допоможе вам запобігти складності вагітності і пологів.

3b

 • 4. «Хвостом пухнастим обмахнулась»: Ваше вихідне положення – та ж коліно-долонна стійка, що і в попередній вправі. Підібгайте одне коліно до грудей, опустіть голову вниз, потім випрямити зігнуту ногу назад і вгору, прогинаючись головою вгору. Ця вправа зміцнює м’язи тазу, спини, промежини.

4б

 • 5 «У воді русалка з’явилася»: Станьте прямо, ноги нарізно. По черзі обертайте плечима назад. При обертанні плечима підключайте рухи стегнами, тазом, тулубом. Концентруйтеся на м’яких «водяних» рухах русалки.

5b

 • 6. «Велика лілія розкрилася»: Станьте прямо, підніміть руки перед собою, зведіть плечі, нахиліться назад, прогніться, руки розведіть в сторони, потім також плавно поверніться у вихідне положення. При виконанні цієї вправи руху рук супроводжуються прогином тулуба, так, як ніби Ви всім тілом допомагаєте розкриватися пелюсткам лілії. Постарайтеся якомога глибше увійти в образ лілії, що коливається на хвилях і плавно розкриває свої пелюстки назустріч сонцю.

6b

 • 7. «Хвиля морем прокотилася»: Поставте одну ногу вперед. Зробіть плавний хвилеподібний рух вперед тулубом і руками. Те ж – в інший бік. Ця вправа містить принцип хвилі.

7b

 • 8. «Красиво верба нахилилася»: Станьте прямо. Виконуйте нахили тулуба вперед, назад, в сторони, кругові обертання тулубом. Ця вправа зміцнює поперековий відділ хребта. Образ верби допомагає розвивати гнучкість і знайти свій ключ до гармонії тіла і душі.

8б

 • 9. «Олень рогами поводив»: Станьте прямо, ноги нарізно, долоні в замку на лобі. Виконуйте нахили голови вперед з опором на долоні. Те ж, але нахили назад, руки в замку на потилиці. Те ж, але нахили в бік. Повторити в іншу сторону.

Ця вправа зміцнює м’язи шиї і запобігає розвитку шийного остеохондрозу, створює образ величі і сили.

9б

 • 10. «Ведмідь головою покрутив»: Станьте прямо, ноги нарізно. Виконуйте нахили вправо-вліво до плечей, розслаблюючи шию («покидати» головою). / Те ж, але виконуються повороти голови вправо-вліво, розслабивши шию. / Те ж, але виконуються, кругові рухи головою. Ця вправа покращує кровообіг і рухливість в шийному відділі.

10б

 

 • 11. «Підвівся на лапах крокодил»: Прийміть упор лежачи. Виконуйте згинання-розгинання рук в упорі лежачи (віджимання від підлоги). Якщо Вам важко, тоді виконуйте цю вправу з положення – коліно-долонна стійка. Ця вправа зміцнює м’язи рук, грудей, плечової частини і спини.

11б

 • 12. «Хвостом величезним поводив»: Станьте в коліно-долонна стійку. Виконуйте кругові рухи ніг в тазостегнових суглобах і махи ногами вперед-назад, вправо-вліво, кругові обертання в тазостегнових суглобах. Ця вправа зміцнює м’язи тазу, спини, промежини. Сприяє поліпшенню рухливості в тазостегнових суглобах.

12б

 • 13. «Як щупальця в хвилях прибою, танцюють водорості стоячи»: Станьте прямо, ноги нарізно. Виконуйте кругові рухи в тазостегновому суглобі, почергові рухи в тазостегнових суглобах – вперед назад (виконувати як удари в східних єдиноборствах), почергове відведення ніг в сторони. Ці рухи виконуйте так само, як удари в східних єдиноборствах, тільки м’якше. Це вправи сприяє розвитку рухливості крижів.

13б

 

 • 14. «Ракушка стулками закрилася»: Лежачи на спині одночасно підніміть тулуб і ноги, потім так само опустіть. Руки при цьому виводьте вперед або тримайте за головою. Також цю вправу можна виконувати в статичному режимі. Руки тримайте прямі паралельно підлозі, долоні у колін. Вправу можна також робити на затримці дихання.

Ця вправа зміцнює м’язи живота і спини для пологів, надає тонізуючу і загальнозміцнюючу дію, сприяє травленню.

14б

 • 15. «Равлик вийшла погуляти»: З положення лежачи на спині закиньте ноги за голову. Потягніться. Вправа стимулює кровообігу шийного відділу хребта і покращує функцію щитовидної залози.

15б

 • 16. «Берізка тихо випросталася»: З положення лежачи на спині – підніміть ноги і таз вгору якомога вище. Руки поставте під поперек або закиньте за голову. Темп виконання повільний, тулуб намагайтеся випрямити вертикально, спину тримаєте прямо, опираючись лише на плечові суглоби, задню поверхню шиї і потилицю, задню поверхню рук до ліктів.

Ця вправа сприяє правильному розташуванню плаценти в матці, зменшує ризик передлежання плаценти (якщо її виконувати до 2 місяців), а на більш пізніх термінах сприяє правильному положенню плоду (вниз головою).

16б

 • 17. «І захиталася раптом знову»: З положення стоячи на лопатках, лягти на спину, ноги зігнути, потім знову вийти в «берізку». Ця вправа сприяє зміцненню м’язів спини.

17б

 • 18  «Тюлені плавають на спинах»: З положення лежачи на спині, ноги зігнуті в колінних суглобах піднімайте і опускайте таз.

Ця вправа сприяє поліпшенню кровообігу в області таза. Розвантажує м’язи спини.

18б

 • 19. «А метелик подружку чекає»: З положення сидячи, стопи разом, підтягніть їх до промежини. Намагайтеся покласти коліна на підлогу. Хребет тримайте прямо. Можна покласти передпліччя на стегна і гомілки і, нахиляючись вперед, тиснути на ноги вниз. Можна виконувати вправу з помічником. При цьому він дуже повільно і обережно натискає на коліна зверху. Можна виконувати цю вправу сидячи біля стіни. Дуже важливо, щоб п’яти були ближче до промежини. В цьому випадку тягнуться зв’язки в попереку і спині.

Ця вправа сприяє запобіганню розривів промежини.

19б

 • 20. «Черв’як копається в глибинах»: З положення сидячи на підлозі, ноги розведені в сторони якомога ширше виконуйте нахили вперед до підлоги, намагаючись торкнутися лобом підлоги. Коліна не згинайте. Потім виконуйте нахили до кожної ноги.

Цю вправу можна виконати з положення зігнувши одну ногу в коліні і поклавши її на підлогу п’ятою до промежини. Цю вправу можна виконати з положення зігнувши ногу назовні, п’яту намагаючись привести до стегна, і з положення зігнувши обидві ноги в колінах назовні, п’яти «притягнути» до стегон.

Ця вправа підсилює кровообіг в матці, розтягує м’язи промежини. Образ черв’яка сприяє розслабленню м’язів.

20б

 

 • 21 «І на полювання тигр йде»: Виконуйте ходьбу, імітуючи ходу тигра. Зігнуті ноги проносите близько один до одного. Руками зображайте рух передніх лап.21б22. «Ведмідь йде по малину»: Ідіть по колу, імітуючи ходьбу ведмедя. Корпус злегка нахиліть, носки розверніть всередину, ноги зігніть і поставте широко.

22б

 • 23 «Вовк пробігає по стежці»: Виконуйте біг в легкому темпі по колу, імітуючи вовчу рись.

23б

 • 24. «Орел літає над долиною»: Імітуйте політ орла, виконуйте широкі помахи руками, рухаючись по колу. Можна поєднувати з глибоким диханням.

24б

Вправа 21, 22, 23, 24 вимагають якомога більшого злиття з образами тварин. За рахунок цього поліпшуються функції відділів головного мозку, які не задіяні в повсякденному житті. Посилюється інтуїція і чуйність.

 • 25. «Жаба стрибає в траві»: З положення широка стійка ноги нарізно виконуйте присідання, широко розводячи коліна в сторони. Вправу виконуйте в русі. Можна також виконувати присідання, ковзаючи спиною уздовж стіни.

Ця вправа розтягує м’язи промежини, тренує м’язи ніг, які безпосередньо беруть участь в під час родів. Створює яскравий образ вибухової енергії, що скаче жаби, яка допомагає у важкі хвилини життя.

25б

 • 26. «Серед каменів повзе змія»: З положення випаду вправо, перенесіть масу тіла з однієї ноги на іншу. Спираючись руками на підлогу, розведіть ноги якомога ширше. Старайтесь обережно зробити поперечний шпагат в одну і іншу сторону, а потім – поздовжній.

Ця вправа впливає на органи малого тазу, розтягує м’язи промежини і ніг, сприяє розвитку гнучкості тіла і характеру.

26б

 • 27. «Любити природу буду я» Поверніться в положення стоячи і постійте 0,5-1 хвилину, намагаючись відчути відразу всю природу. Ця вправа упорядковує і заспокоює всі функції організму, сприяє активації високих почуттів. Сприяє розширенню меж сприйняття і будить любов до всього живого.

27б

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *