Наскільки важливий розпорядок дня для майбутньої мами?

Home  /  Статті  /  Наскільки важливий розпорядок дня для майбутньої мами?

Майбутня мама несе “тягар” відповідальності перед здоров’ям майбутньої дитини, тому для неї дуже важливо дотримуватися раціонального розпорядку дня.

Заряджатися енергією і отримувати позитивний настрій потрібно з самого ранку. Не йдіть на компроміс зі свідомістю, яке диктує вам подовше поспати. Зайві години, проведені в ліжку не дадуть хорошого відпочинку, а додадуть лише нездужання, відсутність працездатності, поганий настрій і головний біль.

Ви повинні знати, що в цей важливий для організму період йде гормональна перебудова, відбуваються зміни на рівні нервової системи, тому прислухайтеся до організму – йому потрібні підбадьорливі сонячні промені, ранкова зарядка, приємний теплий душ і легкий сніданок. Прогулянка на свіжому повітрі актуальна як ніколи, адже дитина розвивається завдяки кисню, який знаходиться в крові у матері. На свіжому повітрі корисні дихальні вправи глибокі вдихи і видихи обов’язково через ніс. І звісно на прогулянку слід одягати зручний одяг, який не перетискатиме живіт і є виготовленим з безпечних для здоров’я матеріалів. Саме такий одяг для вагітних ви можете придбати у нашому магазині-салоні 9 місяців.

вагітна на прогулянці

Прогулянки повинні бути неквапливими, в разі втоми можна посидіти на лавці і відпочити. Прогулянки бажано здійснювати далеко від автомобільних доріг, щоб уникнути впливу шкідливих речовин, що знаходяться в повітрі.

Майбутня мама має пам’ятати, що під час вагітності не слід вживати алкогольних напоїв, приймати наркотичні препарати і курити. Це згубно впливає на внутрішньоутробний розвиток плода і його майбутнє здоров’я.

Якщо вагітність протікає нормально, то сонячні ванни можна приймати в ранкові години – до полудня і в вечірні  – до заходу сонця, тоді ультрафіолетове випромінювання принесе тільки користь для організму мами і малюка. Необхідно знати, що uv-промені сприяють засвоєнню вітамінів, утворенню повноцінної кісткової тканини у майбутнього малюка, утримують в організмі матері такі важливі елементи як калій, фосфор, кальцій. Але довге перебування на сонці може тільки нашкодити, рівно, як і гаряча ванна, яку не слід приймати під час вагітності. А що може без винятку позитивно впливати на самопочуття вагітної жінки? Звичайно ж, теплий душ або обтирання до пояса в його відсутності. Після цих водних процедур, тривалість яких повинна бути не більше 5-6 хвилин, тіло слід розтерти махровим рушником.

вагітна душ

Що стосується фізичних навантажень, то їх слід починати зменшувати на самому початку вагітності і звести до мінімуму. Навантаження на опорно-руховий апарат або м’язи викликають посилення кровотоку, підвищення артеріального тиску, що може привести до порушення мускулатури матки і викидня.

Однак, не варто плутати фізичні навантаження і фізичні вправи. Спеціальна гімнастика для вагітних піде тільки на користь майбутній мамі і малюкові, підготує організм до майбутніх пологів у фізичному плані, адже розвинені м’язи це запорука успішних пологів.

Займатися ж домашніми справами, професійною діяльністю, не пов’язаними з фізичними перевантаженнями, можна до самих пологів. Важливо тільки, щоб робота по дому чергувалася відпочинком, а на робочому місці була безпечна для здоров’я обстановка. Якщо робота сидяча, то в розпорядок дня необхідно включити п’ятихвилинні гімнастичні комплекси. Слід подбати також про зручну підставці для ніг, яка буде сприяти відтоку крові і не дасть розвинутися варикозному захворюванню.

вагітна на роботі

Фахівці також радять вагітним не затримуватися довго біля екранів телевізорів і моніторів комп’ютерів, що сприяє швидкій стомлюваності і запамороченню, лягати спати не пізніше 22 години.

Не бажано також довго перебувати в місцях масового скупчення людей, проводити тривалий час у громадському транспорті.

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *